Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 040 | 2 997 | 2 593 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 906 | 1 972 | 1 595 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 127 | 806 | 425 |
| Årets resultat (tkr) | 700 | 486 | 278 |
| Summa tillgångar (tkr) | 30 740 | 31 169 | 30 998 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 040 | 2 997 | 2 593 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 906 | 1 972 | 1 595 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 127 | 806 | 425 |
| Årets resultat (tkr) | 700 | 486 | 278 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 29 224 | 30 105 | 30 987 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 515 | 1 063 | 12 |
| Tillgångar (tkr) | 30 740 | 31 169 | 30 998 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 6 345 | 5 645 | 5 160 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 2 330 | 2 092 | 1 920 |
| Avsättningar (tkr) | 234 | 192 | 150 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 21 136 | 22 544 | 22 387 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 695 | 695 | 1 382 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 30 740 | 31 169 | 30 998 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 62.7% | 65.8% | 61.5% |
| Soliditet | 26.1% | 22.9% | 21.1% |
| Kassalikviditet | 218.0% | 152.9% | 0.9% |
Watt Fastigheter AB ingår i en koncern med 3 bolag. Moderbolag är Watt Heating AB och koncernmoderbolag är Climate Brands AS. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.